Maruška

Kdo jsem a v co věřím

Jsem majitelka a zakladatelka jógového studia Body Positive Yoga, advokátka, aktuálně na mateřské dovolené s jednou rozkošnou holčičkou 🙂

K józe jsem si našla cestu zhruba po 10 letech zaměstnání v advokacii, kdy jsem hledala jako volnočasovou aktivitu spojení příjemného fyzického pohybu a současně odpočinku mysli. Miluji cestování a čím dál častěji jsem cestovala všude možně po světě právě za jógou, a to zejména do jihovýchodní Asie, kolébky jógy. Nejprve prozkoumávat její různé styly, lokální studia, místní lektory a nakonec si i lektorské kurzy v zahraničí udělat, jelikož jsem kromě jógy i velký nadšenec do cizích jazyků a objevování nových kultur.

Absolvovala jsem tak několik mezinárodních kurzů na nádherném indonéském ostrově na Bali a následně také instruktorský kurz v angličtině a se zahraničními lektory v Řecku. Jsem certifikovaná lektorka dle pravidel mezinárodní asociace Yoga Alliance (Vinyasa jóga, Hatha jóga, Yin jóga) a v České republice jsem si následně doplnila vzdělání o certifikované kurzy pro Těhotenskou jógu, Jógu po porodu a Dětskou jógu – to vše ještě předtím, než jsem byla těhotná – asi jsem tušila, že se mi to bude brzy hodit 😊 Aktuálně se tak věnuji józe více jak 7 let.

Proč jsem se rozhodla pro koncept Body Positive?

Až do období vysoké školy jsem byla štíhlá slečna, ale pak mi tak nějak přestala fungovat štítná žláza a s tím šla kila nahoru (přibrala jsem cca 30 kg).

V minulosti se mi již podařilo výrazně zhubnout, ale jakmile přišlo hodně stresu, ať již v práci nebo v soukromém životě, a já zase neměla 100% času a síly věnovat se zdravému stravování a pohybu, velmi nenápadně se to (byť i jen částečně) vracelo.

Ač tedy žiji velmi aktivní život, cestuji, sportuji, chodím po horách a zdravě se stravuji, vzhledem i k věku už to nejde tak lehce s těmi kily jako dříve. A až díky poslední době jsem si uvědomila, že i tato cesta je v pořádku. Dělám pro své tělo i mysl co mohu, nepodporuji nezdravý životní styl, nicméně jsou chvíle, kdy je nutné si i projevit sami k sobě sebelásku a laskavost a trochu to vše „pustit“ a chvíli neřešit…

A o to více jsem se cítila dobře v obdobně naladěných skupinách, kde ženy měly podobné boje a démony, ať již také kvůli nemoci či po porodu, z důvodu jejich genetiky nebo úplně z jiných příčin. Sama tedy nejsem žena s velikostí S a velmi mi chyběl v Praze prostor, kde bych se cítila dobře a bezpečně, kde se nebudu soustředit na to, jak u cvičení vypadám a jestli tu kterou ásanu dělám správně, ale na to, jak se u toho cítím a co pro své tělo a mysl dělám…

Začala jsem cítit touhu vybudovat si takové místo jak pro sebe, tak i pro ostatní ženy a muže, kteří to mají podobně, a to nejen vzhledem k velikosti těla, ale také k věku, fyzickým schopnostem, zdravotním omezením apod.

Velmi srdečně vás tedy přivítám na některé z mých lekcí, kde věřím, že i vy se budete cítit příjemně a bezpečně a současně uděláme něco pro naše tělo a mysl.

Budu se na vás těšit,

Vaše Maruška