Šarlota

Kdo jsem a v co věřím

Nejsem „typická“ jogínka, můj přesah je ten, že motivuji ostatní k tomu, že limity jsou primárně v hlavě a že jóga je opravdu pro každého.

Již od dětství jsem byla „velká“. S tím, že bych měla zhubnout jsem se setkávala už na první stupni základní školy, kdy mě rodiče posílali do lázní na odtučňovací pobytu. Během svého dětství a dospívání jsem si prošla šikanou kvůli své váze a vzhledu. Na sklonku dospělosti jsem prožila traumatickou událost v rodině a ve svých 24 letech jsem vážila 130 kg. Od dětství bojuji s emočním přejídáním – zajídáním stresu.

Naštěstí jsem včas zatáhla brzdu a uvědomila si, že si musím uklidit nepořádek, co mám v hlavě. Začala jsem docházet na terapie a pracovat s nastavením mysli, a díky tomu začala hubnout. Také jsem zkusila hot jógu, s cílem zpevnit tělo. Tenhle druh pohybu mě rychle nadchnul a začala jsem docházet pravidelně. Po krátké době jsem cítila, že práce s tělem mi otvírá cestu k práci s myslí a duší. Nějakou chvíli jsem koketovala s myšlenkou lektorského kurzu, a nakonec se přihlásila.  Během kurzu jsem pochopila, že nejsem „typická“ jogínka, a že můj přesah je ten, že motivuji ostatní k tomu, že limity jsou PRIMÁRNĚ v hlavě, a že jóga je opravdu pro každého. Absolvovala jsem tak několik instruktorských kurzů, ať již v Praze, tak i následně také instruktorský kurz v angličtině a se zahraničními lektory v Guatemale. Jsem certifikovaná lektorka dle pravidel mezinárodní asociace Yoga Alliance (Hatha jóga, Yin jóga, Kundalini jóga).

Při svých lekcích vždy kladu důraz na to, aby si studenti uvědomili, že každé tělo je originál. Je potřeba ho respektovat, a i když ho chceme změnit, musíme ho nejdřív přijmout. Jóga je pro mě komplexní cesta, kde se pracuje souběžně s tělem, myslí i duší a navrací nás k nejsyrovější podstatě – pravému autentickému JÁ.

Kromě jógy pracuji jako regresní terapeutka – uvolňuji emoční bloky ze současných i minulých životů. Dále používám metodu Reiki, techniky neuro-lingvistického programování, poznatky ze základů psychosomatiky, psychologie aj.  Svoji práci beru jako poslání a neustále se vzdělávám, abych svým klientům mohla nabídnou nejlepší nástroje k vědomému a šťastnému životu.